İmar barışı işlemleri

3194 sayılı imar kanununa 2018 yılında geçici 16.madde eklenmiş ve halk dilinde İmar affı olarak bilinen " İmar barışı" yasalaşmış, halen işlemleri devam etmektedir.

Şirketimiz, imar barışı ilk çıktığı andan itibaren yüzlerce kişinin imar  barışı işlemlerinin girişlerini yapmış, şu anda da devam eden bir çok işhanı, apartman ve diğer projeye aykırı binaların yasaya göre kat mülkiyetine geçişi ile ilgili işlemlerini sürdürmektedir.

 

İmar barışına müracaat işlemleri sona ermiş, ancak Yapı kayıt belgesi alarak bu haktan yararlanmış, mevcutta bulunan arsa nitelikli binaların kat mülkiyetine geçiş işlemleri de devam etmektedir. Şirketimiz Yapı kayıt belgesi almış ancak kat mülkiyetine geçmemiş binaların projelerinin çizilmesi, zemin tespitlerinin yapılması, tapuda kat mülkiyeti tesisisin yapılması konusunda kendi uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.

 

Diğer yandan mevcutta kat mülkiyeti olan ancak projesine aykırı olarak inşaa edilmiş, imar barışına da müracaat ederek yapı kayıt belgesi almış yapılardaki aykırılıklar, dubleks katların ayrılması vb. işlemler de şirketimizin deneyimli elemanları ile sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır.

 

Mülkiyeti Belediyelere ya da Hazineye ait taşınmazlar üzerinde tapusuz bulunan yapıların, İmar Barışına müracaat etmiş, yapı kayıt belgesi almış, ancak tapusunu henüz alamamış yerlerin de işlemleri uzmanlarımız tarafından takip edilerek sonuçlandırılmakta ve şirketimiz bu konuda da danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Diğer tüm detayları aşağıdaki sayfada bulabilirsiniz:

www.ahmetdogan.org 

 

Hızlı iletişim
  • 05326456210
  • 05326456210
  • kiyagrup@gmail.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim